Ile kosztują najdroższe lalki Barbie

Te słynne lalki o kobiecych kształtach, o których marzy każda mała dziewczynka są dziś w zasięgu portfela większości Europejczyków. Oryginalna najprostsza lalka bez żadnych akcesoriów to koszt około 40 zł, gdy jednak chcemy zdecydować się na większy zestaw z domkiem, samochodem lub nawet stadniną koni może być to koszt nawet kilkuset złotych.

Są jednak lalki, których wartość sięga sporo dalej niż budżet przeciętnego człowieka.

Oto pięć najdroższych lalek Barbie:

5.Lorraine Schwartz Barbie Bling

Najtańsza z najdroższych lalek, która plasuje się na piątym miejscu pod wpływem ceny to Lorraine Schwartz Barbie Bling, a jej wartość to 7500 dolarów, czyli około 25000 złotych.

Producent lalek Mattel wraz z Radą Projektantów Mody Ameryki (CFDA) wspólnie stworzyli serię BARBIE BASICS COLLECTION, czyli Lalki Barbie dla dzieci (www.taniaksiazka.pl) noszące czarne sukienki mini. Najdroższa wersja z tej serii ma sukienkę wysadzaną diamentami i robi piorunujące wrażenie. Cena też powala.

4.Pierwsza lalka Barbie

Na miejscu czwartym znajduje się Barbie, która została stworzona ponad 60 lat temu i debiutowała na nowojorskich targach zabawek, czyli pierwsza lalka Barbie jaką zobaczył świat. Ostatni kupiec wydał na nią 8000 dolarów, czyli prawie 27000 zł.

3.40th Anniversary Barbie – De Beers

Trzecie miejsce należy do lalki stworzonej na czterdziestolecie stworzenia pierwszej lalki Barbie. Została zaprojektowana przez De Beers i została ubrana w suknię, którą zdobi 160 diamentów, ma także biżuterię z 18-karatowego białego złota.

Ta oryginalna Barbie ma kruczoczarny kolor włosów i diametralnie różni się od kanonu blondwłosych lelek.

Została sprzedana za 280000 złotych.

2.Barbie i Diamentowy zamek

Stoi na drugim miejscu, ponieważ została sprzedana za 315000 złotych. Blondynka ubrana w piękną bogato zdobioną suknie, na której jest 318 diamentów, które wazą ponad 20 karatów. Wszystkie elementy wyposażenia sukni są wykonane z białego złota – kolczyki, bransoletka i pantofelki.

1.Canturi Barbie za 2 miliony złotych

Najdroższa lalka na świecie stworzona przez projektanta biżuterii Canturi jest ubrana w małą czarną. Jej naszyjnik składa się z białych diamentów oraz z najrzadszego różowego diamentu z kopalni Argyle w Australii. W centrum jej naszyjnika dodatkowo znajduje się szmaragd. Lalka ma także pierścionek z diamentem.